Blogger mi WordPress mi? - Helpvisor

Blogger mi WordPress mi?Birçok kişi blog açmaya karar verdiğinde Blogger veya WordPress.com'u buluyor. En iyi seçenekler bu ikisi. Ancak ikisinden birini seçmeye geldiğinde, hangisini seçip seçmeyeceği arasında kalıyor. Çoğunlukla Google nedeniyle Blogger seçiliyor ama Blogger WordPress'den daha avantajlı. Neden avantajlı olduğu bu yazıda.

İlk başta güvenceniz Google. Bir sorununuz olduğunda yardım alabileceğiniz forumu var, desteği var. Tabi ki diğer sistemde de var ama ben pek aktiflik göremedim. Canlı destek içinde paket yükseltmeniz gerekiyor.

İkinci olarak istatislikler ve Google'da üstlerde çıkma. Google, kendi sistemi olduğu için birçok alanda öncelikli davranıyor. İlk sıralarda çıkmanız -eğer uğraş verirseniz- büyük bir ihtimalle gerçekleşir. Detaylı istatisliklerden kastım, Google Analytics tarafından çok detaylı istatisliklere sahip olabiliyorsunuz. Ancak WordPress.com'da üst paketlere geçmeniz gerekiyor. Pahalı fiyatları ise eksisi.

Üçüncü olarak üst seviye alan adı ve reklamlar. Blogger'da reklam almak diğer sistemlere göre daha kolay. Çünkü yine Google hizmeti olan AdSense öncelikli davranıyor. Eğer iyi bir uğraş verirseniz başvurunuz onaylanacaktır. Ayrıca bunun için üst seviye alan adına da ihtiyacınız yok. WordPress tarafında ise paket yükselterek reklam koyabiliyorsunuz. Para kazanmak için para vermek mantıksız gibi duruyor. Üst seviye alan adı ise, başka bir alan adı satıcısından aldığınız bir alan adını Blogger'da ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Yine WordPress'de ise paket yükseltmeniz gerekiyor.

Sonuca gelirsek, Blogger'ın WordPress'den daha avantajlı olduğu açık. Blogger'daki özellikler işinize fazlasıyla yarayacaktır. İleriki yazılarımda nasıl reklam almak için başvurulacağı ve nerelerde reklam yapabileceğinizi yazacağım.

Yorum Gönder

0 Yorumlar