Yayınınıza Fotoğraf Ekleme - Helpvisor

Yayınınıza Fotoğraf EklemeYayınınıza fotoğraf eklemek isteyebilirsiniz. Blogger ise size istediğinizden daha fazla seçeneği veriyor. Yapmanız gereken çok basit bir işlem.

Öncelikle fotoğrafı eklemek istediğiniz satıra tıklayın. Ardından üstteki fotoğraf simgesine tıklayın. Fotoğrafta da görülebileceği gibi:

Fotoğraf ekleme butonu

Tıkladıktan sonra açılan yerde eklemek istediğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz. Bilgisayarınızdan fotoğraf yüklemek için fotoğrafta görülen butona tıklamanız ve yükleyeceğiniz fotoğrafları seçmeniz gerekiyor. Aynı anda birden fazla fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Bilgisayardan fotoğraf yükleme
Eğer isterseniz de blogunuzdan önceden yüklediğiniz resimleri de ekleyebilirsiniz.

Blogunuzdan fotoğraf ekleme

Google albüm arşivi ise diğer bloglarınızdaki fotoğrafları gösterecektir.

Google albüm arşivi
Telefonunuzdan seçeneği ise Google Fotoğraflar'daki fotoğraflarınız için geçerli. 

Telefonunuzdan seçeneği
Web kameranızdan seçeneği ise eğer bilgisayarınızda kamera varsa ordan çekip yüklemenizi sağlıyor. Tabii ki Adobe Flash eklentisi olması gerekiyor.

Web kameranızdan yükleme
Son seçenek ise URL adresinden yüklemek. Örneğin Hızlıresim direk fotoğraf adresini (genellikle https://i.hizliresim.com/ olarak başlar) fotoğrafta bulunan kutuya yapıştırıyorsunuz ve yükle diyorsunuz. Ben tavsiye etmiyorum, zaten Google size bedava alan sağlıyor. Oraya yüklemeniz daha mantıklı olacaktır. Yüklediğiniz site kapanırsa fotoğraflar gözükmez.

URL'den yükleme


Bu yazımızda bu kadar. Yazıyı beğendiyseniz paylaşayı ve yorum yapmayı unutmayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar