Blogger'da Site Açma - Helpvisor

Blogger'da Site Açma

Blogger'da site açmak çok basit bir işlem. Yazımızda detaylı anlatımını bulabileceğiniz Blogger'dan site açmak için Google hesabınızın olması gerekiyor. Google hesabı oluşturmak için anlatımdaki bağlantıyı bulabilirsiniz. Ayrıca actığınız blogdan AdSense ile para bile kazanabilirsiniz. Blogunuzu Google sunucu güvencesiyle blog oluşturmak ücretsiz.

Öncelikle alan adınız siteniz.blogspot.com şeklinde olacak. Bunu değiştirebilirsiniz ancak siteniz.com gibi üst seviye alan adınız olması gerekiyor.

Bu adrese gidin: Blogger.

Öncelikle Google hesabınız ile giriş yapın. Eğer Google hesabınız yoksa bu bağlantıdan oluşturabilirsiniz. Daha sonra fotoğrafta görüldüğü gibi yeni blog butonuna tıklayın.


Yeni blog oluşturma

Ardından açılan yerde blog sitenizin başlığını ve alt alan adını belirleyin. Eğer aklınızda alan adı fikri yoksa bu bağlantıdaki aracı kullanabilirsiniz. Temayı seçip seçmemeniz önemli değil. Daha sonrada değiştirebilirsiniz. Blog oluştur butonuna tıkladıktan sonrada on saniye kadar bekletiyor ve ardından blogunuz açılmış oluyor.


Blogunuzun bilgileri


İlk adımı bitirdiniz. Daha sonra da sürekli içerik üreterek blogunuzun Google'da üst sayfalara çıkmasını sağlayabilirsiniz. Blogumuzda yazılacak olan yeni yazıları takip ederek blog sitenizi geliştirebilirsiniz.

Yazımız hakkında yorum yapmayı unutmayın. Sormak istediğiniz konuları yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

1 Yorumlar